www.bdtasarim.com

Copyright 2008 BD Tasarım Reklam Üretim San ve Tic. Ltd. Şti
Geçmiş Dönemlerde Sigara Sektörüne getirilen Reklam yasağınn da etkisi ile özellikle HoReCa ve Satış standlarının tasarımında uzmanlaştı. JTI ın kulandığı Satış, ve HoReCa standlarının çoğunun tasarımı ve üretiminden sorumlu olarak çalıştı. İtici Sistemlerini (Pusher Mechanism) bizzat tasarladı ve ürettirdi. JTI ın Organizasyonlarında bir fiil yer alarak Standların kurulumundan temizliğine kadar bizzat ilgilendi. Reklam Yasaklarının daha da sert uygulanması ile Türkiye çapındaki Satış standlarının tamamına yakınının dönüşüm adaptasyonunu tasarladı ve uyguladı.(1999-2005)
BD Tasarim Kimdir? Nedir? Ne Yapar?  BD Tasarımı tanımak için Ahmet TURAN ın kim olduğuna bakalım:
 
1968 yılında Zonguldak'da doğdu. Öğreniminin büyük kısmını Almayanın Münih kentinde yaptı fakat sonra İstanbul daki Avusturya lisesinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümüyle eğitimine devam edip A.Ü. İktisat fakültesi ile ilk, orta ve yüksek eğitim faslını tamamladı. 
Otelcilikte şansını denedikten sonra, YARIŞ İnşaat Ltd. de Genel koordinatörlük yaptı ve daha sonra 1997 de TIM Reklamcılık Ltd. ye geçti.  1999 senesinde bu şirkete ortak oldu ve 2004 senesinde ortaklıktan ayrılarak kendi şirketini (BD Tasarım) kurdu.  Şubat 2005 de X-Event le güçbirliği yaptı. 

Özellikle Tasarım ve Üretim konularındaki Teknik bilgisiyle pek çok başarılı çalışmaya imza atmıştır..
Şimdi Teknosa olarak bilinen İlk açıldığında Klik olarak adlandırılan mağazalar zincirinin ilk 30 mağazasının Stand tasrımları, concept adaptasyonu ve aplikasyonunu gerçekleştirdi. (2000-2001)

Aslında Projeler anlatmakla bitmez. Galeri Sayfasında eski ve yeni şirketinde yapmış olduğu işleri bulabilirsiniz.

Doğru adresi arıyorsanız, buldunuz..